www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
piątek, 26 lipca 2013 09:46

Odznaczenia, awanse i gratulacje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie zawsze są doceniani przez społeczeństwo. Są bohaterami wielu żartów. Zdarzają się i narzekania. Dopiero wtedy ich lubimy, kiedy są nam bezpośrednio potrzebni i przydatni. Mowa o policjantach, których służba do najłatwiejszych nie należy. Najbardziej przekonują się o tym rodziny policjantów.  - Mieć w rodzinie policjanta nie jest rzeczą łatwą – zwrócił się do mundurowych z-ca komendanta wojewódzkiego, inspektor Artur Falkowski, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji.

Uroczystość odbyła się we wtorek w dawnej „Parkowej”. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości, przedstawiciele samorządów, instytucji państwowych i prywatnych, sądu i prokuratury. Obecny był także ks. dziekan dekanatu jaworskiego Dominik Drapiewski, a także długoletni komendant jaworskiej policji, dziś już na zasłużonej emeryturze, mł. inspektor Henryk Czum.
Święto było okazja do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i przede wszystkim awansów. Na nadkomisarza awansował Piotr Białek, na komisarza – Andrzej Pacholarz. Aspirantem sztabowym mianowano Krzysztofa Juckiewicza, Artura Kwolka i Sylwestra Rudźca. Starszymi aspirantami są już oficjalnie Marcin Baziukiewicz, Grzegorz Litewka, Zbigniew Mazur, Jacek Ogrodowski, Stanisław Orda, Krzysztof Ptaszek i Marek Stawiarski. Mamy także nowych aspirantów, są to Kamil Foryś, Ewa Kluczyńska, Daniel Lipiński, Maksymilian Marciniak, Leszek Niewiadomski i Adam Telka, natomiast Grzegorz Januszek został młodszym aspirantem. Awans na sierżanta sztabowego otrzymali: Zbigniew Budziński, Sylwia Graczyk, Piotr Herok, Dawid Kaczorowski, Marcin Kisielewicz, Krzysztof Łukaszczyk, Adrian Pluta, Alicja Procków i Ryszard Woźniak. Na stopień starszego sierżanta mianowano Bogumiłę Mieszałę, a sierżantem został Łukasz Tereszkiewicz. Kariera w policji otwiera się przed starszymi posterunkowymi: Grzegorzem Adamczykiem, Maciejem Malinowskim, Piotrem Połącarzem, Pawłem Rębiszem, Tomaszem Waligórą i Katarzyną Wiśniewską-Stach.
Komendant Krzysztof Jaworski wyróżnił listami gratulacyjnymi następujących pracowników Policji: Alicję Żarnicką, Stanisława Kawalca, Artura Szpotakowskiego i Jana Szojka. Wręczono też odznaki za aktywną pracę na rzecz KPP - podinspektorzy Leszek Drabczyk i Krzysztof Jacewicz otrzymali złote odznaki, srebrne: podinsp. Artur Bujak, kom. Piotr Białek, asp. sztab. Piotr Młynek, asp. Rafał Sokołowski i asp. Piotr Błaszczak. Brązowe odznaki przypięto: asp. sztab. Jackowi Jaśpińskiemu, asp. sztab. (w stanie spoczynku) Jerzemu Gadomskiemu, sierż. sztab. Dawidowi Kaczorowskiemu i st. sierż. Krzysztofowi Dąbrowie. Osoby współpracujące z KPP zostały wyróżnione medalami honorowymi: Anna Lichman, Krzysztof  Podhorski, Ryszard Kukła, Jerzy Frydrych, Zenon Kuna, burmistrz Artur Urbański i starosta Stanisław Laskowski.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów ZT KPP Jawor wystosował podziękowanie za zrozumienie, pomoc i zaangażowanie na rzecz środowiska policyjnego dla Komendy Powiatowej  Straży Pożarnej w Jaworze, OSP w Jaworze i Zakładowej Komisji NSZZ „S” Pracowników Ochrony P.Poż. przy Komendzie Straży Pożarnej w Jaworze.
Już wkrótce na wojewódzkich obchodach święta policji w Rudnej k. Lubina kilku naszych mundurowych zostanie wyróżnionych odznakami  Zasłużony Policjant, Krzyżami Zasługi i za długoletnią służbę. O nich w przyszłym wydaniu NGJ.
NGJ

Niewiadomski na topie

Na święcie policji, 23.07., starosta Stanisław Laskowski ogłosił oficjalnie wyniki plebiscytu na  najpopularniejszego dzielnicowego '2013 r. Wzięło w nim udział ponad 2.100 głosujących. Podobnie jak w roku ubiegłym, dzielnicowym „na topie” został mł. asp. Leszek Niewiadomski. Na podium stanęli także jego koledzy: asp. sztab. Jerzy Pisulski z Męcinki oraz asp. inż Jarosław Plewiński z Mściwojowa. Zwycięzca wylosował trzy osoby spośród głosujących, które otrzymają nagrody. Krystyna Krzywik, Józefa Haczkiewicz i Maria Telug odbiorą je na sesji Rady Powiatu.
Na zdjęciu: Najpopularniejsi dzielnicowi
(więcej zdjęć w galerii TUTAJ)

 

Poprawiane: piątek, 26 lipca 2013 09:54
Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 11145674

counter visitors on site

  • Odsłon : 182627