www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
niedziela, 05 lipca 2015 00:59

Oni śpiewali wraz z nim...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oni śpiewali wraz z nim... fot. Daniel Śmiłowski

Zamkowe czaty to wspólna inicjatywa wykonawców oraz innych ludzi kultury skupionych wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Festiwal twórczości barda Solidarności organizowany jest już od pięciu lat. Czasem w ogrodzie, gdzieś w piwnicy czy świetlicy w Wolbromku. Od trzech lat do przedsięwzięcia dołączyli gospodarze Zamku Bolków i impreza nabrała nowego klimatu.

Jubileuszową edycję festiwalu otworzył pomysłodawca imprezy Michał Szczypek oraz kasztelan Zamku Bolków Adam Łaciuk. Nie ukrywali przed publicznością, że mają już sprecyzowane plany na kolejne spotkania, jednak konkretów nie zdradzili. Zniecierpliwiona publiczność brawami przywitała zaproszonych artystów. W tym roku byli to: Radosław Książek, Adam Łapacz, Kuba Kwaśniewski i wrocławski duet Triada Poetica. Maraton poezji na scenie trwał do północy. Następnie ballady i inne utwory wykonywane były przy ognisku na jednym z zamkowych dziedzińców. Taka formuła festiwalu przypadła wielu osobom do gustu. Sympatycy tego typu poezji patriotycznej na czatowanie z Kaczmarskim przyjeżdżają całymi rodzinami. W wielu wypadkach na twórczości "Kaczmara" wychowały się już pokolenia. - Dzięki naszej pamięci Jacek Kaczmarski żyje. Będziemy na Zamku co roku w okolicach lipca do Bolkowa wszystkich, których cechuje miłość do dobrego słowa i poezji - zaprasza Michał Szczypek.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Podobne filmy

Daniel Śmiłowski VIDEO

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 482 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266472

counter visitors on site

  • Odsłon : 196273