www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 18:07

Dożynkowe świętowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dożynkowe świętowanie fot. Daniel Śmiłowski

Bochen chleba oraz wieniec z tegorocznych plonów - takie dary złożyli na ołtarzu rolnicy z Piotrowic podczas dziękczynnej mszy św. Wiejskie święto plonów odbyło się w niedzielę, 23 sierpnia. Po uroczystościach kościelnych odbyła się tradycyjna dożynkowa biesiada w zabytkowym parku.

- Dożynki są świętem wszystkich mieszkańców, ale mają również przypominać nam, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb - powitał zebranych starosta dożynek, Leszek Kowalczyk w towarzystwie starościny, Anety Januszek.

W przygotowanie wieńca, tradycyjnej korony, zaangażowało się wiele gospodyń (Janina Kopeć, Józefa Bigos, Barbara Kowalska, Czesława Gawińska, Małgorzata Stawowczyk, Danuta Macała, Danuta Pieczonka, Genowefa Bodnar, Danuta Olszewska, Halina Kliszczyk i Irena Jaworek), a do pracy motywował je skutecznie sołtys wsi, Andrzej Ankus.

Parkową biesiadę rozpoczęły tańce wokół wieńca. Specjalny program przygotował na tę okazję zespół „Piotrowiczanki”, który zaprezentował się także na scenie. A wiele się działo w tym wyjątkowym dniu. Organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki. Był konkurs rodzinny i zabawy z bańkami mydlanymi dla dzieci. Każdy mógł się poczęstować pajdą ze smalcem, a doskonały prosiak po staropolsku z pewnością zadowolił wszystkie podniebienia. Prosiak został przygotowany w Karczmie Podgórzanka, a zafundowali go Krzysztof Plecety, Marcin Ankus oraz Andrzej Ankus. Piotrowickie gospodynie (Urszula Januszek, Józefa Bigos, Małgorzata Dudek, Bożena Pęczak, Malwina Baranowska, Magdalena Nawara i Zofia Kus) upiekły ciasta, a Rada Sołecka serwowała pachnącą kawę. W dożynkowej loterii każdy los wygrywał, a do kilku osób szczęście uśmiechnęło się podwójnie. W finałowym losowaniu do wygrania była markowa kuchenka mikrofalowa, mikser kuchenny oraz czajnik bezprzewodowy. Imprezę zakończyła zabawa do północy, którą prowadził zespół Krisso z Jawora.

- W imieniu swoim i Rady Sołeckiej dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam do Piotrowic za trzy tygodnie na Święto Pieczonego Ziemniaka - mówi sołtys Andrzej Ankus. Dziękuje też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie piotrowickich dożynek: Radzie Sołeckiej, członkom Towarzystwa Miłośników Piotrowic, starostom, zaangażowanym mieszkańcom, paniom, które wykonały wieniec i upiekły ciasta oraz oczywiście sponsorom. Więcej zdjęć w GALERII

Sponsorzy piotrowickich dożynek: Grzegorz Węglewski, Krzysztof Plecety, Bogdan Paturaj, Darek Stojko, Małgorzata Czaja, Zygmunt Osiatycki, Sławomir Plecety, Tomasz Hołyński, Janusz Hołyński, Paweł Furtak, Bogdan Pazgan, Mateusz Bednarek, Daniel Macała, Małgorzata i Jan Stawowczyk, Marcin Ankus, Mirosława Ankus, Agnieszka Zarzeczna, Jan Guśtak, Edward Górski, Łukasz Drozd i Rafał Wiśniewski.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 504 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266285

counter visitors on site

  • Odsłon : 196271