www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
środa, 26 sierpnia 2015 19:01

Miasto i powiat wyremontują Słowackiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Miasto i powiat wyremontują Słowackiego fot. Daniel Śmiłowski

Chodnik przy ul. Słowackiego połączył dwa samorządy we wspólnej realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji na terenie miasta. Burmistrz Jawora Emilian Bera spotkał się dzisiaj ze starostą jaworskim Stanisławem Laskowskim, aby rozmawiać o współpracy pomiędzy samorządami. Ale to nie wszystko. Bera dołoży się także do ścieżki rowerowej do Myśliborza. Realizacji doczeka się także sygnalizacja świetlna. Efekty porozumienia odczują więc już niebawem mieszkańcy miasta i powiatu.

Wszystko w związku z uzyskanym przez powiat dofinansowaniem na remont chodnika przy ul. Słowackiego. Samorząd powiatowy pozyskał połowę z ponad 330 tys. zł na pokrycie prac modernizacyjnych. Nie jest tajemnicą, że kasa powiatowa świeci pustką i realizacja inwestycji stanęła pod dużym znakiem zapytania. Dlatego starosta poprosił Berę o przekazanie pieniędzy na remont powiatowego chodnika.

Burmistrz zadeklarował pomoc w realizacji zadania. - Wprawdzie gmina w tym roku realizuje kilka kluczowych inwestycji, w tym remont sieci wodnokanalizacyjnych przy drodze krajowej nr 3 na kwotę ponad 1 mln zł uznałem, że wielką szkodą byłaby utrata takiego dofinansowania. Dlatego dzisiaj zapewniłem starostę, że nasz samorząd pomoże powiatowi w sfinansowaniu tego zadnia. – mówił Bera podczas sesji.

Poparcie dla tej inicjatywy wyrazili także Radni Rady Miejskiej w Jaworze, którzy jednogłośnie zaopiniowali udzielenie wsparcia finansowego w wysokości prawie 170 tys. przez miasto. Sprawa będzie głosowana na specjalnie w tym celu zwołanej sesji na początku września.

Spotkanie w starostwie było także dobrą okazją do rozmowy o wspólnej realizacji w latach przyszłych modernizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Armii Krajowej, Piastowskiej, Strzegomskiej oraz Szpitalnej oraz budowy ścieżki rowerowej w kierunku Myśliborza.

Dzięki porozumieniu odnośnie wspólnych priorytetów realizacja tych przedsięwzięć będzie początkiem dobrej współpracy pomiędzy tymi dwoma samorządami, na której zyskają mieszkańcy miasta i całego powiatu. Tym samym pogłoski o rzekomym braku chęci współpracy pomiędzy oboma samorządami okazały się nieprawdziwe.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 513 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265848

counter visitors on site

  • Odsłon : 196266