www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
wtorek, 15 września 2015 08:22

Piotrowice zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konkursy, nagrody, zabawa

Organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka serdecznie zapraszają do udziału w konkursach, m.in. na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Na zwycięzców wszystkich konkursów czekają cenne nagrody rzeczowe, m.in. kuchenka mikrofalowa, sprzęt AGD i zestawy naczyń. Wiele nagród przewidziano także w loterii "Szczęśliwy Ziemniak".

Uczestnikami konkursu kulinarnego mogą być mieszkańcy gminy Męcinka. Zadaniem jest przyrządzenie potrawy, której głównym składnikiem będą ziemniaki. Do konkursu można zgłosić jedną potrawę. Ocenie podlegać będą oryginalność przepisu, walory smakowe i zapachowe oraz estetyka i sposób podania. Potrawy zgłoszone do konkursu należy dostarczyć wraz z przepisem na miejsce imprezy, tj. do parku w Piotrowicach, 19 września br. do godz.16.30.

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i zachęcają mieszkańców Piotrowic oraz gości także do udziału w pozostałych konkursach - na "Ziemniaka Cudaka" (najdziwniejszą, oryginalną bulwę, jaką zrodziła natura); zmaganiach strongmanów i konkursie dla pań "sprawna rączka". Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w turnieju "Wiedzy o Dolnym Śląsku" zmaganiach na "kartoflisku", zatańczyć zumbę albo samodzielnie popisać się talentem na scenie.

Z repertuarem wystąpią zespoły folkowe, kresowe i disco polo. Nie zabraknie też przeróżnych ziemniaczanych smakołyków - będzie placek po piotrowicku, placki ziemniaczane, kartoflanka i ziemniaki z ogniska. Szczegółowy program piotrowickiego "Święta Pieczonego Ziemniaka" na stronie Towarzystwa Miłośników Piotrowic www.piotrowice.org i na plakatach. Zapraszają: WÓJT GMINY MĘCINKA, TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW PIOTROWIC, SOŁTYS oraz RADA SOŁECKA WSI. Do zobaczenia!

W programie:

godz. 15 - rozpoczęcie imprezy, występy dzieci z terenu Gminy Męcinka

godz. 16 - koncert KRESÓW CZAR, grupa artystyczna ARS LONGA (PL, UA)

godz. 17 - koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu ROTA ze Złotoryi

godz. 18 - Zumba - (nie) tylko dla dorosłych, Izabela i Adrian Kowalscy

godz. 18:30 - Folkowo - „Piotrowiczanki” i „Chrośliczanie”

godz. 19 - MC (z) KOWAR - muzyczny show Disco Polo live

godz. 20 - losowanie głównych nagród loterii Ziemniaczane Szczęście

godz. 20:30 - zabawa taneczna - zaprasza zespół MASTAR (Sichów)


Inicjatywa realizowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 497 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266528

counter visitors on site

  • Odsłon : 196273