www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
poniedziałek, 26 października 2015 09:18

[JAWOR] Integracyjne doświadczanie świata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[JAWOR] Integracyjne doświadczanie świata fot. Daniel Śmiłowski

Dzieci z grupy integracyjnej w Przedszkolu Publicznym nr 8 korzystają z zajęć na najwyższym poziomie. Spotkania w tzw. Sali Doświadczeń Świata. Łóżko wodne, tor świetlno-dźwiekowy, lustrzany tunel nieskończoności, ścieżka sensoryczna - to tylko niektóre wyposażenie. Oficjalne otwarcie gabinetu odbyło się w czwartek, a przy okazji świętowaliśmy kolejne urodziny Kubusia.

- Dzięki zamontowanym urządzeniom dzieci uczą się świata i poznają go - tłumaczy nazwę tego specjalistycznego gabinetu dyrektor przedszkola, Maria Żurawska. Grupa integracyjna w Puchatku powstała w tym roku, uczestniczy w niej siedemnaścioro dzieci. Nie wszystkie maluchy w grupie są niepełnosprawne, czy posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dzieci wzajemnie sobie pomagają a czuwają nad nimi specjalistki z dziedziny oligofrenopedagogiki, logopedii i terapii pedagogicznej oraz gimnastyki korekcyjnej. Sala Doświadczeń kosztowała 50 tys. zł, została sfinansowana z subwencji oświatowej oraz funduszu dla dzieci niepełnosprawnych. O fundusze starali się z nami także rodzice, więc jest to nasze wspólne dzieło - podkreśla dyrektor Żurawska. - To dobra informacja dla wielu rodziców, którzy do tej pory dzieci np. z autyzmem dowozili do Legnicy - mówi burmistrz Emilian Bera i dodaje, że na tym nie koniec. Burmistrz Bera deklaruje swoją pomoc w dalszym rozwoju przedszkola. Zadowolenia i radości nie kryli obecni na otwarciu rodzice. Po uroczystym przecięciu wstęgi był czas na świętowanie. Z okazji urodzin Kusia Puchatka wszyscy pracownicy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia. Na scenie w roli głównej wystąpiła Rzepka z wiersza Jana Brzechwy. Scenkę gromko oklaskiwały wszystkie dzieci oraz goście: burmistrz Emilian Bera, przewodniczący Rady Miasta Daniel Iwański, radna Longina Gaszyńska, naczelnik miejskiego wydziału edukacji Mirosława Pasiek, dyrektorzy zaprzyjaźnionego z Kubusiem przedszkola nr 2 Krystyna Korybska, z przedszkola nr 4 Danuta Sitek i Mariola Bobowska z Przychodni Rejonowej w Jaworze. Po przedstawieniu był czas na słodkie co nieco. Urodzinowy tort był przepyszny.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Galeria zdjęć

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 482 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266476

counter visitors on site

  • Odsłon : 196273