Wiadomość
poniedziałek, 26 października 2015 09:18

[JAWOR] Integracyjne doświadczanie świata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[JAWOR] Integracyjne doświadczanie świata fot. Daniel Śmiłowski

Dzieci z grupy integracyjnej w Przedszkolu Publicznym nr 8 korzystają z zajęć na najwyższym poziomie. Spotkania w tzw. Sali Doświadczeń Świata. Łóżko wodne, tor świetlno-dźwiekowy, lustrzany tunel nieskończoności, ścieżka sensoryczna - to tylko niektóre wyposażenie. Oficjalne otwarcie gabinetu odbyło się w czwartek, a przy okazji świętowaliśmy kolejne urodziny Kubusia.

- Dzięki zamontowanym urządzeniom dzieci uczą się świata i poznają go - tłumaczy nazwę tego specjalistycznego gabinetu dyrektor przedszkola, Maria Żurawska. Grupa integracyjna w Puchatku powstała w tym roku, uczestniczy w niej siedemnaścioro dzieci. Nie wszystkie maluchy w grupie są niepełnosprawne, czy posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dzieci wzajemnie sobie pomagają a czuwają nad nimi specjalistki z dziedziny oligofrenopedagogiki, logopedii i terapii pedagogicznej oraz gimnastyki korekcyjnej. Sala Doświadczeń kosztowała 50 tys. zł, została sfinansowana z subwencji oświatowej oraz funduszu dla dzieci niepełnosprawnych. O fundusze starali się z nami także rodzice, więc jest to nasze wspólne dzieło - podkreśla dyrektor Żurawska. - To dobra informacja dla wielu rodziców, którzy do tej pory dzieci np. z autyzmem dowozili do Legnicy - mówi burmistrz Emilian Bera i dodaje, że na tym nie koniec. Burmistrz Bera deklaruje swoją pomoc w dalszym rozwoju przedszkola. Zadowolenia i radości nie kryli obecni na otwarciu rodzice. Po uroczystym przecięciu wstęgi był czas na świętowanie. Z okazji urodzin Kusia Puchatka wszyscy pracownicy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia. Na scenie w roli głównej wystąpiła Rzepka z wiersza Jana Brzechwy. Scenkę gromko oklaskiwały wszystkie dzieci oraz goście: burmistrz Emilian Bera, przewodniczący Rady Miasta Daniel Iwański, radna Longina Gaszyńska, naczelnik miejskiego wydziału edukacji Mirosława Pasiek, dyrektorzy zaprzyjaźnionego z Kubusiem przedszkola nr 2 Krystyna Korybska, z przedszkola nr 4 Danuta Sitek i Mariola Bobowska z Przychodni Rejonowej w Jaworze. Po przedstawieniu był czas na słodkie co nieco. Urodzinowy tort był przepyszny.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Ostatnie od Wydawca

Galeria zdjęć

W górę