Wiadomość
niedziela, 13 grudnia 2015 21:41

Świąteczne oblężenie Zamku Piastowskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Świąteczne oblężenie Zamku Piastowskiego fot. Daniel Śmiłowski

Dziesiątki wystawców, kolędy i pachnące świętami komnaty. Przez dwa dni na Zamku Piastowskim w Legnicy trwał Bożonarodzeniowy Jarmark, na którym dominowały stoiska z terenu powiatu jaworskiego. Każdy, kto zdecydował się odwiedzić akurat to świąteczne targowisko z pewnością nie żałował.

Jarmark na zamku odbył się po raz pierwszy. – Chcemy ożywić te komnaty, niech znowu zaczną nam służyć – przemawiał do zebranych Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, inicjator przedsięwzięcia. Organizatorzy zadbali o świąteczną atmosferę na wysokim poziomie. Wyjątkowo oryginalne stoisko miały panie z jaworskiego „Medyka”.Ręcznie przygotowane stroiki zaspokajały gusta nie tylko najwybredniejszych klientów, ale były świetnym celem dla fotoamatorów. Oprócz lokalnych zespołów ludowych występowali znani artyści, m.in. przesympatyczny duet aktorski Aurelia Sobczak i Stanisław Górka. Stoły uginały się od świątecznych przysmaków. Barszcz, uszka (z możliwością zamrożenia) i pierogi na różne sposoby. W niedzielę przypadły nam do gustu wypieki Barbary i Zdzisława Karnasiów z Prochowic. – Nasze drożdżowe rogaliczki mogą poleżeć nawet i tydzień, a nadal zachowają smak i świeżość – zapewniał właściciel. Zespół PERŁA z Przybyłowic „nie przepuścił” nikomu. Również i tu nasza redakcja skosztowała wypieków poprawiając swojską pajdą ze smalcem. Ale totalnym zaskoczeniem były dla nas… świąteczne placki ziemniaczane na stoisku „Piotrowiczanek”. Panie z Towarzystwa Miłośników Piotrowic z sołtysem Andrzejem Ankusem postanowili właśnie w ten sposób promować swoją miejscowość i ich imprezę – Święto Pieczonego Ziemniaka. Były serwowane tradycyjnie „na sucho” oraz w specjalnym sosie z sałatką. A co jeszcze można było znaleźć na stołach? Zapraszamy do fotogalerii, ale ostrzegamy. Zbyt długie przyglądanie się specjałom może wywołać ślinotok i burczenie w brzuchu.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Ostatnie od Wydawca

Podobne filmy

Daniel Śmiłowski VIDEO
W górę