Wiadomość
niedziela, 27 grudnia 2015 21:03

[JAWOR] Oklaskom nie było końca - foto

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[JAWOR] Oklaskom nie było końca - foto fot. Daniel Śmiłowski

Chór Kameralny AXION już od piętnastu lat pieści uszy zarówno prawdziwych koneserów muzyki jak i zwyczajnych amatorów. Na zaproszenie ks. dziekana Dominika Drapiewskiego AXION urządził mieszkańcom Jawora prawdziwą, muzyczną ucztę w drugi dzień Bożonarodzeniowych świąt. Oklaskom nie było końca.

 

W imieniu artystów zebranych przywitał Marcin Tyrcz - Jaworzanin od lat związany z grupą. Oprócz zapowiadanych na plakatach utworów w koncercie "Symfonia Anielska" usłyszeliśmy także wiele polskich kolęd i pastorałek. Czasem była to jedna zwrotka, innym razem - jak np. Cicha Noc, usłyszeliśmy wykonanie w kilku językach. Publiczność (niemalże wszystkie miejsca siedzące były zajęte!) dziękowała brawami, a gospodarz spotkania, ks. dziekan wręczył na ręce założyciela i dyrygenta chóru, dra hab. Jarosława Lewkowa, pamiątkowy album pt. "Kościoły Diecezji Legnickiej".

Mamy dobrą informację dla sympatyków chóru. Już jutro, w Legnicy na scenie Teatru im. Modrzejewskiej, AXION zaprezentuje się w programie Gloria in excelsis Deo. Możemy zdradzić, że wiele najpiękniejszych kolęd i pastorałek zostanie wykonanych w... jazzowej aranżacji. Tymczasem gratulujemy udanego występu w Jaworze i zapraszamy ponownie.

 

Poprawiane: niedziela, 27 grudnia 2015 21:45
Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Ostatnie od Wydawca

Galeria zdjęć

W górę