Wiadomość
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:37

[PIOTROWICE] Chleb rolnika nie jest łatwy...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[PIOTROWICE] Chleb rolnika nie jest łatwy... fot. Daniel Śmiłowski

Święto plonów w Piotrowicach odbyło się zgodnie z zapowiedziami. Biesiadę w parku poprzedziła uroczysta msza św. Niepewna pogoda nie odstraszyła miłośników zabawy w plenerze.

Dziękczynną mszę św. odprawił ks. dr Marek Kluwak. Proboszcz pobłogosławił wieniec dożynkowy i chleb, który został podzielony wśród mieszkańców. Po nabożeństwie z kościoła do parku udał się barwny korowód, który poprowadził zespół ludowy "Piotrowiczanki". Honory starostów dożynek pełnili Irena Karaban i Andrzej Guśtak. Zebranych powitał sołtys Andrzej Ankus i zaprosił do wspólnej zabawy. Były konkursy dla dzieci i dla dorosłych biesiadników. Panie próbowały swoich umiejętności w dojeniu krów. Okazuje się, że to wcale nie taka prosta sprawa. W zabawie pn. Strong-Słomamen z powodzeniem wziął udział burmistrz Jawora Emilian Bera, który skorzystał z sąsiedzkiego zaproszenia. W tym roku wyjątkowo licznie na piotrowickie święto przybyli Jaworzanie. - Bardzo nam miło i cieszą nas takie dobre, sąsiedzkie stosunki - powiedział nam sołtys Ankus, który korzystając z okazji zaprasza wszystkich (nie tylko Jaworzan) na wrześniowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Atrakcją festynu była loteria fantowa. Losowanie głównych nagród odbyło się o godz. 20. Do wygrania była kuchenka mikrofalowa, sprzęt AGD i bon na usługę fryzjerską. Od godz. 18 uczestników biesiady zabawiał zespół MASTAR z Sichowa. Rada Sołecka i sołtys dziękują wszystkim sponsorom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek. Ciasta na uroczystość upiekły panie: Józefa Bigos, Janina Kopeć, Agnieszka Chlebicka, Agnieszka Śmiłowska i Anna Guśtak. Sponsorzy imprezy to: Małgorzata Kujda, Daniel Rzepa, Urszula Januszek, Paweł Furtak, Jan Stawowczyk, Jan Guśtak, Andrzej Guśtak, Bogdan Paturaj, Sławomir Plecety, Tomasz Hołyński, Grzegorz Węglewski, Marcin Ankus, Robert Kozłowski i Mirosława Ankus.

Więcej zdjęć w GALERII


 

 

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Ostatnie od Wydawca

Podobne filmy

Daniel Śmiłowski VIDEO
W górę