www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:37

[PIOTROWICE] Chleb rolnika nie jest łatwy...

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Święto plonów w Piotrowicach odbyło się zgodnie z zapowiedziami. Biesiadę w parku poprzedziła uroczysta msza św. Niepewna pogoda nie odstraszyła miłośników zabawy w plenerze.

wtorek, 02 sierpnia 2016 23:55

[POLICJA] Awanse i odznaczenia

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

- Najpiękniejszym podziękowaniem za Waszą służbę były słowa, które policjanci mogli usłyszeć od pielgrzymów: "Policja, dziękujemy!" - zwróciła się do zebranych na wtorkowej uroczystości funkcjonariuszy, minister Elżbieta Witek. Pani poseł odniosła się do sprawnej służby podczas Światowych Dni Młodzieży. Na spotkaniu z okazji Święta Policji padło jeszcze wiele innych ciepłych słów, gratulacje i rozkazy z awansami dla jaworskich stróżów prawa.

poniedziałek, 02 maja 2016 22:01

[ZAMEK KSIĄŻ] Uczta dla zmysłów

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

 

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Książu gościł samych znamienitych gości z całej Polski i z zagranicy. W tym roku słuchacze, absolwenci, dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół w Jaworze – Medyka zaangażowali się w przygotowania pachnącego przedsięwzięcia. Od wtorku (26 kwietnia) stali się asystentami wybitnego belgijskiego florysty Tomasa de Bruynea, przygotowując aranżacje i bukiety ślubne, prezentowane podczas pokazu florystycznego na pierwszym kongresie Stowarzyszenia Florystów Polskich. Dodatkowo stworzyli pięciometrowe konstrukcje na dziedzińcu przed pałacem autorstwa belgijskiego artysty. Były to spotkania niezwykle pouczające i wzruszające. - Praca z wybitnymi florystami stała się dla nas nie tylko ważnym źródłem florystycznego doświadczenia, ale także pięknym wspomnieniem - wspominają uczestnicy.

piątek, 01 kwietnia 2016 10:06

[JAWOR] Nowa sekretarz w jaworskim Ratuszu

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wcześniej była szefową gabinetu prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Przez ponad dekadę pracy w samorządzie doskonale poznała jej specyfikę, to ważne przy pełnieniu jednej z najważniejszych funkcji w mieście. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od roku jako doradca burmistrza współpracowała z Emilianem Berą. Monika Żmijewska, została nowym sekretarzem Jawora.

sobota, 05 marca 2016 23:32

Czyż nie uroczy? Głosujmy w plebiscycie!

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Dolnośląskie ryneczki w miastach mają swój niepowtarzalny urok. Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie Radia Wrocław pn. TOP5. Oprócz naszego ukochanego Rynku w Jaworze na liście znajdują się takie miasta jak Lubomierz, Środa Śląska, Chełmsko Śląskie czy Świebodzice.

sobota, 16 stycznia 2016 00:30

Pożegnaliśmy Czesława Pańczuka

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

– Zawsze 15 stycznia, od lat odwiedzał mnie na moich urodzinach… – wspominał Czesława ksiądz Jan Gacek, który w towarzystwie dwóch innych kapłanów celebrował nabożeństwo żałobne redaktora Pańczuka. W ostatniej drodze zmarłego dziennikarza wzięło udział kilkaset osób. Czesław Pańczuk został dzisiaj pochowany na cmentarzu w Legnicy.

niedziela, 27 grudnia 2015 21:03

[JAWOR] Oklaskom nie było końca - foto

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Chór Kameralny AXION już od piętnastu lat pieści uszy zarówno prawdziwych koneserów muzyki jak i zwyczajnych amatorów. Na zaproszenie ks. dziekana Dominika Drapiewskiego AXION urządził mieszkańcom Jawora prawdziwą, muzyczną ucztę w drugi dzień Bożonarodzeniowych świąt. Oklaskom nie było końca.

poniedziałek, 21 grudnia 2015 23:49

Narodził się dla Wieczności

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

W poniedziałek zmarł nagle w Poznaniu dominikanin o. Jan Góra, twórca spotkań młodych Lednica 2000. O. Jan Góra zasłabł w trakcie odprawiania mszy św. Miał 67 lat. Ojca Jana wielu Jaworzan poznało podczas Lednickich spotkań młodzieży.

niedziela, 13 grudnia 2015 21:41

Świąteczne oblężenie Zamku Piastowskiego

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Dziesiątki wystawców, kolędy i pachnące świętami komnaty. Przez dwa dni na Zamku Piastowskim w Legnicy trwał Bożonarodzeniowy Jarmark, na którym dominowały stoiska z terenu powiatu jaworskiego. Każdy, kto zdecydował się odwiedzić akurat to świąteczne targowisko z pewnością nie żałował.

poniedziałek, 26 października 2015 23:39

[POWIAT] Jak głosowaliśmy w gminach?

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Poszczególni kandydaci z naszego powiatu uzyskali w okręgu legnicko – jeleniogórskim następującą ilość głosów: Elżbieta Witek (PiS) – 22.168 głosów; Krzysztof Detyna (Kukiz’15) – 1572; Maciej Gwoździewicz (KORWiN) – 1285; Robert Matkowski (PO) – 897; Paweł Baczmański (Zjednoczona Lewica) – 409; Wanda Gołębiowska (PSL) – 395; Roman Sadowski (PSL) – 276; Elwira Mikła-Czyrko (Kukiz’15) – 209; Janina Plebańczyk (Razem) – 116.

poniedziałek, 26 października 2015 09:18

[JAWOR] Integracyjne doświadczanie świata

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Dzieci z grupy integracyjnej w Przedszkolu Publicznym nr 8 korzystają z zajęć na najwyższym poziomie. Spotkania w tzw. Sali Doświadczeń Świata. Łóżko wodne, tor świetlno-dźwiekowy, lustrzany tunel nieskończoności, ścieżka sensoryczna - to tylko niektóre wyposażenie. Oficjalne otwarcie gabinetu odbyło się w czwartek, a przy okazji świętowaliśmy kolejne urodziny Kubusia.

sobota, 17 października 2015 23:04

Będzie ulica Ks. Zbigniewa Tracza

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Komitet Społeczny zwrócił się do Rady Miasta z prośbą o rozpatrzenie wniosku ws. nadania nazwy ulicy Księdza Zbigniewa Tracza. Jest pozytywna odpowiedź w tej sprawie podpisana przez Przewodniczącego RM, Daniela Iwańskiego.

Strona 1 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 507 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265861

counter visitors on site

  • Odsłon : 196266