www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
wtorek, 01 kwietnia 2014 10:04

Jest kasa - będzie kompleks

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

W czwartek, 27 marca radni Sejmiku Dolnośląskiego przyznali kolejnych pięć milionów zł dla 16 powiatów i gmin z Dolnego Śląska, w których powstaną lekkoatletyczne Orliki w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu". Wśród nich jest Jawor, któremu przyznano 300 tysięcy dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na budowę kompleksu lekkoatletycznego  przy Gimnazjum nr 1. Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 600 tysięcy zł, drugą część dołoży miasto. Samorząd województwa zdecydował, że do 2015r. przeznaczy na ten cel 15 mln zł. W ubiegłym roku, w regionie powstało 16 tego typu obiektów.

Źródło: Wiadomości Legnica FM

czwartek, 20 marca 2014 11:43

Pożegnanie z roamingiem

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Od 15 grudnia 2015 r. korzystanie z komórki za granicą będzie znacznie łatwiejsze i tańsze. Wysłanie smsa, pobranie danych, czy minuta rozmowy będzie kosztowała tyle, co w domu, dzięki nowym propozycjom, popartym we wtorek przez komisję ds. przemysłu (ITRE). Jak wyglądała unijna walka o tańsze rozmowy? Zobacz nasz wykres.

niedziela, 02 marca 2014 22:04

Trzecia ofiara świńskiej grypy

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W legnickim szpitalu zmarł trzeci pacjent, u którego stwierdzono niebezpieczny wirus A/H1N1. Mężczyzna hospitalizowany był na oddziale hematologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Wirusem świńskiej grypy zarażony jest jeszcze czterech innych pacjentów, których stan określany jest jako ciężki.

poniedziałek, 24 lutego 2014 21:59

Dla zasłużonych

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Wrocław * W poniedziałek, w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowali Stanisława Obertańca.

poniedziałek, 24 lutego 2014 21:53

Co dalej, Ukraino?

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

Bruksela * Sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów zmienia się jak w kalejdoskopie. Zanim Rada Najwyższa Ukrainy podjęła decyzję o usunięciu z fotela Wiktora Janukowycza policja przeszła na stronę opozycji. Decyzję tą poprzedził jednak rozlew krwi. Drastyczne sceny z Kijowa zatrząsnęły światem. Obywatele Ukrainy wyszli na ulice wielu stolic, towarzyszyli im europejczycy w marszach poparcia. Ukraińcy mieszkający w Polsce, ci których znamy po prostu płakali...

poniedziałek, 24 lutego 2014 21:47

Europoseł ma plan

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Wrocław * Jeszcze nie wiadomo, czy będzie ponownie na liście PO w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jest za to pełen nadziei i wiary. Czy wyrzucony za burtę Platformy, obecny europoseł Piotr Borys zostanie doceniony przez Donalda Tuska? To właśnie premier będzie miał wpływ na ostateczny kształt listy za kilka tygodni.

piątek, 14 lutego 2014 10:46

Turystyczny renesans

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Niesłabnący popyt na krajową i europejską ofertę turystyczną zapowiada pobudzenie ruchu turystycznego w roku 2014

W najcięższych chwilach mijającego kryzysu największą odporność przejawiała turystyka. Korzystne tendencje w tej branży powinny się utrzymać w 2014 r., skoro zaledwie 11 proc. Europejczyków nie zamierza wcale wyjeżdżać z domu. Opublikowane dziś wyniki najnowszego badania Eurobarometru wskazują na usługi turystyczne jako prawdziwy motor stymulowanego popytem wzrostu gospodarek krajowych w roku 2013, przy czym coraz więcej osób wybierało wyjazdy zagraniczne, nie wykraczając wszakże poza Unię.

czwartek, 06 lutego 2014 18:21

Uwaga, KONKURS!

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w konkursie "10 lat w Unii Europejskiej - bilans gospodarczy dla Polski i mojego regionu". Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego eseju (3600 znaków ze spacjami) na temat "10 lat w Unii Europejskiej - bilans gospodarczy dla Polski i mojego regionu". Podziel się z nami swoja opinią, powiedz nam, jak oceniasz rozwój gospodarczy Twojego regionu i/lub Polski w ostatniej dekadzie. Wygraj cenne nagrody: pendrivy, leksykony, słowniki wielojęzyczne, publikacje na temat UE oraz gadżety.

W konkursie może wziąć udział każda osoba mieszkająca na terytorium RP, nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 oraz powyżej 17 roku życia.

Prace konkursowe należy wysyłać do dnia 10.02.2014r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule maila należy wpisać: 10 lat w Unii Europejskiej oraz kategorię wiekową.

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

poniedziałek, 03 lutego 2014 23:05

Kasa dla przedsiębiorczych

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Z inicjatywy Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej rozpoczął się cykl spotkań informacyjnych związanych z funduszami unijnymi na lata 2014-2020. Na zaproszenie przewodniczącej zarządu Związku Doroty Szcześniewskiej na środowe szkolenie przybyło 10 zainteresowanych przedsiębiorców.

środa, 29 stycznia 2014 09:54

Europraktyki dla odważnych

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

Co roku staże w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej odbywają setki młodych ludzi. Wbrew wielu opiniom aby z nich skorzystać wcale nie są potrzebne dobre „układy” z posłami do PE. Konieczna jest natomiast biegła znajomość jednego z języków oficjalnych Unii Europejskiej, odrobina zainteresowania tematyką europejską i chęć zdobycia cennych doświadczeń w wielokulturowym środowisku. Są staże płatne i szkoleniowe, w opcji „ogólnej” i dziennikarskiej oraz dla tłumaczy pisemnych.

środa, 15 stycznia 2014 12:59

Szybcy, wściekli - za kratkami

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Długo nie nacieszyli się mieszkańcy Wałbrzycha skradzionym paliwem na jednej z pobliskich stacji benzynowych. W piątek 10 stycznia ok. godz. 12:40 zatankowali BMW „po korek”, zrobili zapasy do plastikowych zbiorników, a następnie odjechali w kierunku Jawora nie regulując rachunku.

piątek, 20 grudnia 2013 01:03

Tragiczny wypadek na "trójce"

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

W środę (18 grudnia) ok. godz. 9:30 na ul. Dąbrowskiego kierująca Nissanem Micra jadąc od Bolkowa nie zachowała należytej ostrożności, w efekcie czego wypadła na łuku i uderzyła w mur. W trakcie uderzenia tragicznie ucierpiała mieszkanka Jawora, która szła po chodniku. Piesza doznała bardzo poważnych urazów czaszki. Pomimo prawie godzinnej akcji reanimacyjnej kobieta zmarła. Przez ponad godzinę krajowa "trójka" była zablokowana. Szczegóły wypadku bada policja.

() fot. Jarosław Witowski

Strona 8 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 518 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265849

counter visitors on site

  • Odsłon : 196266