www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
czwartek, 24 października 2013 08:25

Z myślą o młodzieży

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Z myślą o młodzieży w wieku 13-16 lat z miejscowości Kondratów, Muchów i Pomocne jest realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pomocnem w partnerstwie z Gminą Męcinka projekt „Pomocna Szkoła Liderów”. „Pomocna Szkoła Liderów” to projekt półroczny, realizowany od początku czerwca br. do końca listopada br. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

środa, 16 października 2013 14:33

Ziemia pełna niewybuchów

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Wszystko wygląda na to, że jednostka saperów z Głogowa znowu zawita do gminy Męcinka. Podczas wykonywania prac ziemnych przy posesji w Stanisławowie mieszkańcy odkryli prawdopodobnie uzbrojony pocisk. Wcale nas nie dziwi obecność takich przedmiotów sprzed lat w tych okolicach (Radiostacja RYDYGIER). Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów.

środa, 16 października 2013 07:20

Uwaga - niewybuch

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Wczoraj (15. października) w godzinach popołudniowych w okolicach Urzędu Gminy podczas wykonywania prac ziemnych został odnaleziony niewybuch z drugiej wojny światowej. Miejsce natychmiast zabezpieczyła jaworska policja. Znalezisko pilnowane było przez funkcjonariuszy całą noc. Obecnie trwa oczekiwanie na saperów z Głogowskiej jednostki. Ok. godz. 10 podczas przeładunku przewidziana jest ewakuacja pracowników UG oraz dzieci z pobliskiej szkoły. Wkrótce więcej informacji i fotorelacja z akcji.

Godz 9:05 - niewybuch został zabezpieczony i zabrany z miejsca przez saperów. Obyło się bez ewakuacji, fachowcy z Głogowa sprawnie załadowali niewybuch i zdetonują go w bezpiecznym miejscu.

środa, 16 października 2013 05:26

Utrudnienia w ruchu

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Utrudnienia w ruchu pojazdów na drodze nr 365 w Piotrowicach (w kierunku Chełmca) trwają już od kilku tygodni. Wszystko w związku z budową chodnika przy tej trasie wojewódzkiej. Na chodnik mieszkańcy czekali już wiele lat. Ruch odbywał się wahadłowo, natomiast obecnie droga została całkowicie zamknięta.

poniedziałek, 30 września 2013 10:16

Bruksela bez tajemnic

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Ponad trzydziestoosobowa grupa reprezentowana przez różne środowiska współpracujące z eurodeputowanym prof. Ryszardem Legutką miała okazję odwiedzić w minionym tygodniu stolicę Unii Europejskiej. W zespole dominowała Solidarność Rolników Indywidualnych, która zagospodarowała 20 miejsc. Byli to członkowie związku i środowiska okołorolnicze, związane ze związkiem i rolnikami m.in. z okolic Lubina, Legnicy, , Wrocławia, Złotoryi i Jawora.

środa, 25 września 2013 14:30

Ziemniaki upieczone

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Liderzy Piotrowic już po raz dwunasty zorganizowali Święto Pieczonego Ziemniaka. Po południu 21 września park wiejski zaroił się mieszkańcami Piotrowic i innych miejscowości Gminy Męcinka. Wielu było też gości z zewnątrz, jak choćby z Lubina czy Głogowa. Od godz. 16 organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jak zawsze wzięcie miała loteria fantowa, bo niejeden marzył o głównej nagrodzie - kuchence gazowej ufundowanej przez dyrektora Sebastiana Gulkę.

wtorek, 20 sierpnia 2013 18:11

Sto lat to za mało…

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Każdemu bliskiemu śpiewa się toasty, ukochanym śpiewa się sto lat i życzy pomyślności, ale nie każdemu jest dane słuchać:... „Sto lat to za mało”. Swoje setne urodziny obchodziła 15 sierpnia br. Pani Anastazja Józefczuk z Piotrowic. Urodziła trójkę dzieci – syna Władysława oraz córki Janinę i Stefanię. Doczekała się dziewięcioro wnucząt, a prawnuków, których jest już 13, ciągle przybywa

wtorek, 30 lipca 2013 04:52

Wierni od dziesięcioleci

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Sakramentalne „Tak” wypowiada się zawsze na poważnie, wierność przyrzeka się aż do śmierci. Współcześnie wiele maleństw „rozpada” się nawet po kilku miesiącach. Przykładem mogą być dla nas jubilaci z gminy Męcinka, którzy obchodzą w tym roku diamentowe, szmaragdowe i złote rocznice ślubu. W imieniu prezydenta RP okolicznościowe odznaczenia nadawane przez prezydenta RP wręczył wójt Zbigniew Przychodzeń podczas sesji Rady Gminy Męcinka w poniedziałek, 29 lipca.

wtorek, 30 lipca 2013 03:39

Muchowska Kosa 2013

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Goście z Niemiec – bezkonkurencyjni! * Dolnośląska Impreza Edukacyjno-Rekreacyjna „Muchowska Kosa” już za nami. Odbyła się po raz dwunasty, a po raz drugi dzięki dofinansowaniu w ramach PROW na lata 2007-2013, wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objęli przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój i wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz.

wtorek, 30 lipca 2013 03:01

Uczcili swą Małą Ojczyznę, oddali hołd tym, którzy odeszli

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Święto Barytowych Wzgórz wpisało się już na stałe w karty historii gminy Męcinka. W sobotę, 27 lipca br. pod wiatą i namiotami chroniącymi od upalnego słońca spotkali się mieszkańcy gminy Męcinka – w szczególności Stanisławowa, ratownicy miejscowej Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej i wielu zaproszonych gości, m.in. radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg, burmistrz Złotoryi Ireneusz Żurawski, wójt Zbigniew Przychodzeń i sołtys Leszczyny Danuta Sawicka. Mszę św. z okazji dziesiątego jubileuszu odprawili proboszczowie ks. Zbigniew Dyl ze Słupa (wicedziekan) i ks. Marek Lach z Pomocnego oraz kapelan JP-R ks. porucznik Przemysław Tur.

Po wciągnięciu flagi Rzeczpospolitej Polskiej na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego odczytano Apel Pamięci – wspomnienie tych, którzy na tej ziemi żyli, pracowali i oddali ducha, wspomnienie dziadów i zmarłych rodziców, którzy na zawsze pozostaną w pamięci młodszych pokoleń. Na masztach w całej wsi załopotały nie tylko barwy biało-czerwone, ale również zielono-białe flagi Stanisławowa.

Uroczystość stała się okazją do nadania Kryształu Barytu i tytułu Człowieka Roku 2012 Elżbiecie Micek w uznaniu jej zasług na rzecz lokalnej społeczności. Ponadto komendant JP-R Jan Kusek mianował na stopień ratownika Bartosza Nawojczyka, a na stopień starszego ratownika Joannę Bandyk.

Wójt Zbigniew Przychodzeń podkreślił zaangażowanie mieszkańców Stanisławowa w tworzenie wizerunku i tradycji miejscowości, do czego przyczyniają się szczególnie lokalni liderzy – radny Władysław Micek, komendant Jan Kusek, sołtys Wanda Walentynowicz i Rada Sołecka na czele z Grzegorzem Walentynowiczem.

Podczas Święta Barytowych Wzgórz dokonano otwarcia drogi w kierunku Leszczyny. Co prawda został jeszcze nie wykonany odcinek od strony Złotoryi, ale to leży już w gestii tamtejszych władz gminy wiejskiej. Inwestycja ta ma być ponoć wykonana w przyszłym roku. Gdy tak się stanie, przejazd między Stanisławowem a Złotoryją skróci się o około 10 km, jak mówili obecni na spotkaniu.

Uroczystości uświetniły występy zespołów Rota ze Złotoryi, Perła z Przybyłowic i Iskierek z OSP Pomocne. Solo tradycyjnie zaśpiewała Klaudia Suchenek, która jak zwykle urzekła publiczność barwą swego głosu.

JP-R przygotowała pokaz sprzętu wojskowego, który przypadł do gustu szczególnie panom i... dzieciom, a głośny wystrzał z czołgu wprawił niektórych w drżenie serc i nóg. Z okazji święta wydano drugi numer jednodniówki „ECHO Barytowych Wzgórz”, a także widokówki, które opatrzone okolicznościowym stemplem można było przesłać znajomym poprzez pocztę polową. Na stołach znalazły się specjały miejscowych gospodyń oraz wojskowa grochówka z kuchni polowej.

NGJ

 

piątek, 26 lipca 2013 09:46

Odznaczenia, awanse i gratulacje

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Nie zawsze są doceniani przez społeczeństwo. Są bohaterami wielu żartów. Zdarzają się i narzekania. Dopiero wtedy ich lubimy, kiedy są nam bezpośrednio potrzebni i przydatni. Mowa o policjantach, których służba do najłatwiejszych nie należy. Najbardziej przekonują się o tym rodziny policjantów.  - Mieć w rodzinie policjanta nie jest rzeczą łatwą – zwrócił się do mundurowych z-ca komendanta wojewódzkiego, inspektor Artur Falkowski, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji.

czwartek, 13 czerwca 2013 11:15

Cały dzień zabawy

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W tym roku festyn rodzinny w Piotrowicach, skierowany w znacznej mierze do dzieci, odbył się w niedzielę, 2 czerwca na placu przy Andorze. Dzięki rozłożonym namiotom i polbrukowej nawierzchni nie trzeba było bać się kapryśnej aury. Dzieci, które nastawiły się na zabawę, na pewno się nie zawiodły, bowiem organizatorzy (sołtys, Rada Sołecka i radni) zadbali m.in. o konkursy z nagrodam.

Furorę zrobiła zabawa z bańkami mydlanymi. Szczególnie te wielkie przypadły do gustu dzieciakom i wejdą pewnie na stałe do piotrowickich zabaw. Wielka kolejka chętnych do malowania twarzy, zrobienia zmywalnego tatuażu bądź zaplecenia kolorowego warkoczyła ustawiła się do pani Kasi. Dzieci mogły też wybrać balonikowe zwierzątko lub zabawkę.

Strona 9 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 507 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265905

counter visitors on site

  • Odsłon : 196267