www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 22:17

Pożegnaliśmy najstarszą mieszkankę

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Przyjechała do Piotrowic w 1945 roku z mężem Janem, z którym spotkała się po drodze, jadąc w transporcie do Polski. Urodziła się w Czabarówce (dawne woj. tarnopolskie), a mieszkała w Chorostkowie. Doczekała się dwóch córek – Heleny i Marii (obie już nie żyją), wielu wnucząt, prawnucząt i praprawnucząt. Urodzona 5. stycznia 1905r. pani Stanisława Czeredrecka odeszła do wieczności 28. marca br.

sobota, 30 marca 2013 17:27

Gmina kulturą stoi

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Warto było czekać na te piękne czasy i na własne oczy cuda te zobaczyć – chciałoby się zaśpiewać widząc wyremontowany Gminny Obiekt Kulturalno-Edukacyjny w Męcince. Od dłuższego czasu można było podziwiać elewację i nowy dach. Teraz obiekt szczyci się nową salą widowiskową z zapleczami, której nie powstydziłoby się nawet miasto wojewódzkie. Już nie trzeba spalać się ze wstydu, że gmach z wieloletnią tradycją kulturalną stoi bezużyteczny. W niedzielę, 24. marca odbyło się uroczyste otwarcie GOKE.

czwartek, 14 marca 2013 11:54

Mamy papieża! Z Argentyny...

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

W środę, 13 marca 2013 r., o godzinie 19.06 pojawił się biały dym nad Kaplicą Sykstyńską, obwieszczający wybór papieża. Dokonano go w piątym głosowaniu na konklawe, w jego drugim dniu. Papieżem został 76-letni kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Już na poprzednim konklawe w 2005 roku kardynał Jorge Mario Bergoglio otrzymał niewiele mniej głosów niż Joseph Ratzinger. Nowy gospodarz stolicy piotrowej przybrał imię Franciszek.

wtorek, 12 marca 2013 19:28

Sołtys – to brzmi dumnie!

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W poniedziałek, 11 marca czyli święto sołtysów poznaliśmy tych najbardziej aktywnych i skutecznych z terenu Dolnego Śląska. Na podium stanęła Agnieszka Jędryczka ze wsi Ślubów, Wanda Łużna z Pławnej oraz Krzysztof Herda z Jaszkowej Górnej. Ale wśród 100 nominowanych do tego tytułu znalazło się kilku włodarzy wsi z terenu powiatu jaworskiego.

czwartek, 14 lutego 2013 11:12

Rodzicielstwo bliskości...

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Poradnik pokazuje m.in., w jaki sposób wspierać intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój malucha w pierwszym roku jego życia. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich świadomych rodziców, którym zależy na wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka.

czwartek, 14 lutego 2013 11:07

SIĘGNIJ PO SWOJE MARZENIA!

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Chciałabyś zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Masz wrażenie, że moment realizacji twoich marzeń odwleka się w nieskończoność? Z tym poradnikiem odkryjesz, że zmiana nie jest taka trudna, a spełnienie marzeń jest w zasięgu ręki!

poniedziałek, 11 lutego 2013 13:02

Najdrożsi Bracia…

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

…zawezwałem Was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować Wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową.

wtorek, 05 lutego 2013 08:11

Życzliwy bez granic

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Ogólnopolski Klub Ludzi Życzliwych działa już 30 lat. Jego założyciel i prezes Jerzy Janoszka uważa, że nie sposób wymienić wszystkich akcji, które Stowarzyszenie przeprowadziło. Od pewnego czasu Klub przyznaje nagrody dla „najżyczliwszych”. W tym roku, w rocznicę powstania Klubu specjalne wyróżnienie otrzymał mieszkaniec Jakuszowej Grzegorz Węglewski, który jak się okazało aktywnie wspiera wiele inicjatyw nie tylko na terenie naszego powiatu.

poniedziałek, 28 stycznia 2013 21:28

Wieś po liftingu

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Wądroże Wielkie * 26 stycznia 2012 r. odbyła się IV edycja Imprezy Gminnej Dzień Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Organizatorem tegorocznego święta zajęło się sołectwo Wądroże Wielkie z działającym na terenie wsi Stowarzyszeniem Nasze Wądroże Wielkie. Patronat nad imprezą objął Wójt gminy Seweryn Sterc, który dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

czwartek, 24 stycznia 2013 06:37

Kardynał Glemp nie żyje

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł (późnym wieczorem 23 stycznia 2013r.) kardynał-senior Józef Glemp. Miał 83 lata. Po kardynale Wyszyńskim władał Polskim kościołem jako prymas i przewodniczący episkopatu Polski. Prymasem był rekordowo długo (28 lat). Spoczywaj w pokoju... 

sobota, 15 grudnia 2012 20:20

Szkółka Muzyczna - podsumowanie

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W sobotę, 15 grudnia w sali OSP Męcinka odbył się koncert podsumowujący projekt "Szkółka muzyczna - kuźnia talentów w gminie Męcinka". Uczestnicy projektu - dzieci i młodzież popisali się swymi osiągnięciami, tym czego nauczyli się uczęszczając co tydzień na zajęcia muzyczne w ciągu roku. Przed publicznością wystąpili uczniowie gry na skrzypcach, gitarze, syntezatorze i chórzyści. Więcej zdjęć w galerii.

wtorek, 27 listopada 2012 21:19

Ku czci św. Andrzeja

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

MĘCINKA * Odpust parafialny w Męcince okazał się świętem wszystkich mieszkańców gminy. Na uroczystą mszę św. Przybyli nie tylko zaproszeni goście, ale przede wszystkim mieszkańcy oraz ci z sąsiednich parafii. Na zaproszenie proboszcza, ks. Marka Kluwaka licznie przybyli księża z całego dekanatu. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. wicedziekan Tadeusz Wnęk – wieloletni proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła. Koncelebrze przewodził ks. dziekan Dominik Drapiewski a towarzyszył mu senior (dobrze znany parafianom) ks. Stefan Gudzowski.

Ks. Tadeusz Wnęk mówił przede wszystkim o wierze, o ziarenku które rozwija się przez wychowanie religijne w domu. – Dla człowieka wierzącego Pan Bóg nie tylko istnieje, ale jest obecny jako drogowskaz. Bądź wola Twoja… - mówił obecny proboszcz z Paszowic pytając retorycznie zebranych, czy jako ochrzczeni są obecni w kościele przez cały rok, a nie tylko od święta. Podczas mszy św. odbyła się uroczysta procesja, w której swój wyjątkowy udział mieli miejscowi strażacy. Na zakończenie mieszkańcy podziękowali księżom dobrym słowem i wiązankami kwiatów.

Strona 10 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 486 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266509

counter visitors on site

  • Odsłon : 196273