www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
piątek, 24 kwietnia 2015 20:31

Pisał historię każdego dnia

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

Zmarł Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz i żołnierz AK. Władysław Bartoszewski trafił dzisiaj wieczorem do szpitala MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie - podaje PAP. Pokój Jego duszy...

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 20:58

Wielki bal hojnych serc

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Już po raz ósmy zagrała jaworska orkiestra hojnych dla dzieci serc, której fantastycznie i z powodzeniem dyryguje od początku Irena Buturla-Jamrozik, dyrektor Domu Małych Dzieci w Jaworze. Jak co roku na charytatywny bal przybyło wielu darczyńców, aby już samą swoją obecnością wesprzeć i zamanifestować swoją solidarność z tymi, dla których los już na starcie nie okazał się łaskawy.

 

czwartek, 09 kwietnia 2015 06:35

Dr Duda w Jaworze

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Kandydat na prezydenta RP, dr Andrzej Duda w ramach swojej kampanii odwiedził w środę (8. kwietnia) Jawor. Już przed godziną 16 na jaworskim Rynku oczekiwała na niego 300 osobowa grupa zwolenników zmian, członków PiS i zwyczajnych sympatyków popierających kandydata. Na spotkanie przybyli nie tylko Jaworzanie, ale też mieszkańcy okolicznych gmin - z Wądroża Wielkiego, Męcinki i Paszowic. Choć oczekiwania były zapewne większe, dr Duda mógł spędzić w Jaworze pół godziny. Czasu pilnowała poseł Elżbieta Witek.

wtorek, 24 marca 2015 08:52

Bóg tak chciał...

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W dniu imienin śp. ks. prałata Zbigniewa Tracza parafianie spotkali się na Eucharystii w intencji zmarłego proboszcza. Po mszy św. mieszkańcy Jawora, Kwietnik i wielu innych okolicznych miejscowości oddali się chwili refleksji przy obelisku poświęconym pamięci ks. Zbigniewa.

poniedziałek, 16 marca 2015 22:41

Kreatywność mistrza Stanisława

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Najlepszą reklamą produktów firmy MARTEX pp. Furtaków jest opinia konsumentów, a ta od lat cieszy się niezmiennie wysokimi notami. Po cichu, bez pompy i bez hucznego przecinania wstęg powstała sieć kilkudziesięciu placówek na terenie nie tylko Dolnego Śląska. Tak miało być i tym razem. Jednak w Jaworze dobre wieści szybko się rozchodzą, więc na otwarciu nowej cukierni nie zabrakło naszej redakcji.

wtorek, 03 marca 2015 16:04

Wiceburmistrz już jest!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

- W związku z tym, że moja dotychczasowa zastępczyni pani Maria Piwko złożyła pismo, w którym zrzekła się funkcji zastępcy burmistrza i poprosiła o odwołanie jej z tego stanowiska, musiałem powołać nowego zastępcę. Pani Agnieszka Rynkiewicz ukończyła prawo. Do tej pory była wieloletnim pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jej doświadczenie z pewnością będzie przydane w pracy na tym stanowisku – uzasadnia swoją decyzję burmistrz Jawora Emilian Bera.

piątek, 20 lutego 2015 09:09

Droga wielkich możliwości

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Ministerstwo Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne i samorządy Polski Zachodniej łączą siły w celu stworzenia obszaru aktywności inwestycyjnej w pasie drogi ekspresowej S3. Dziś w Głogowie projekt porozumienia „S3 – Droga Wielkich Możliwości”, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, podpisali przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Legnickiej SSE, Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, Pomorskiej SSE, Wałbrzyskiej SSE „INVEST-PARK”, Kamiennogórskiej SSE Małej Przedsiębiorczości, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

wtorek, 17 lutego 2015 10:15

Specjały mistrza Stanisława

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Nie byli byśmy sobą, gdybyśmy z okazji tłustego czwartku nie odwiedzili z aparatem naszych jaworskich cukierników. Po starej znajomości wprosiliśmy się do zakładu pp. Furtaków, bo któż lepiej zna się na pączkach, jak nie majster wypieków - pan Stanisław.

poniedziałek, 09 lutego 2015 21:16

Powstała Dolnośląska Rada Europejska

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Konferencja prasowa oraz pierwsze posiedzenie DRE odbyło się w piątek, 6 lutego w biurze Wrocławskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli inicjatorzy Rady - czyli czworo posłów z naszego regionu: Michał Kazimierz Ujazdowski, Bogdan Zdrojewski, Dawid Jackiewicz i Lidia Geringer de Oedenberg. Udział wzięli też prezydenci miast, przedstawiciele samorządu, biznesu, regionalnego przemysłu, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i dziennikarze specjalizujący się w tematyce europejskiej. Nie zabrakło też przedstawicieli naszej redakcji.

poniedziałek, 09 lutego 2015 14:15

Halowe emocje

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Dwanaście drużyn - młodych sympatyków piłki halowej przystąpiło do trzeciego już Dolnośląskiego Turnieju zGRAny Jawor. Zawodnicy w wieku do 9 lat podzieleni byli na dwie grupy. Wszyscy ambitni, dzielnie walczyli o każdy punkt. Turniej rozpoczął się w niedzielę o godz. 10 w hali sportowej przy ul. Wiejskiej. Jednak największe emocje zaczęły się po kilku godzinach, kiedy rozgrywane były mecze finałowe.

poniedziałek, 02 lutego 2015 21:46

Arena pełna atrakcji

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wygląda na to, że Lubin przybliża się do Jawora milowymi krokami. Coraz częściej Jaworzanie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i sportowych proponowanych przez Regionalne Centrum Sportu. Chętniej też niż kiedykolwiek (a może przy okazji) wybierają się do Cuprum Areny na zakupy. Lubińską Cuprum Galerię czeka nie lada oblężenie, bowiem nowa gra zakupowa pod nazwą Muchas Gracias i wielkie wakacje Kowalskich zapowiada się imponująco.

wtorek, 20 stycznia 2015 22:46

Życie zmienia się, ale się nie kończy

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Z wielkim niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. Prałata Zbigniewa Tracza. Narodził się dla Wieczności w poniedziałek, 12 stycznia 2015r. W tygodniu zaplanowanych wizyt duszpasterskich i w roku rocznicowym parafii, w której służył od siedemnastu lat. – Po ludzku – za szybko, po ludzku – niezrozumiale, ale trzeba do tego dołożyć przymiar Boga – mówił ks. dziekan Dominik Drapiewski podczas mszy św. sprawowanej przez księży dekanatu jaworskiego w środę o godz. 19.

Strona 3 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 505 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265926

counter visitors on site

  • Odsłon : 196268