www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
wtorek, 23 grudnia 2014 20:23

Lżej dla transportowców (video)

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Burmistrz Emilian Bera spotkał się z przedstawicielami branży transportowej. Podpisany został list intencyjny pomiędzy samorządem a transportowcami. Blisko o połowę obniżenie podatku od transportu to nie tylko zachęta do rejestracji aut na terenie Jawora. To także zwiększenie wpływów do kasy miejskiej. - Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze zgoda Rady Miejskiej - komentują media.

wtorek, 23 grudnia 2014 06:54

Energetyczne Betlejem (video)

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji bardzo ważne miejsce. Z nim związanych jest chyba najwięcej obrzędów, obyczajów i wierzeń. Wigilia to jedno z najbardziej rodzinnych polskich świąt. Każdy z nas pragnie, by był to szczególny czas. Spotykamy się nie tylko w domach ze swymi rodzinami, ale również w zakładach pracy i innych miejscach, z którymi związane jest nasze życie. Szczególna atmosfera Bożego Narodzenia udzieliła się też wszystkim, którzy przybyli na Wigilię do jaworskiego Rynku. Było wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i życzenia wszystkiego, co najlepsze.

wtorek, 23 grudnia 2014 06:38

Dom pełen chleba i miłości

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Słowo „dom” nabiera pełnego znaczenia, kiedy znajduje się w nim poczucie bezpieczeństwa, radość i miłość. Dom staje się wtedy synonimem szczęścia, miejscem do którego będzie się wracać myślami. Takim miejscem jest z pewnością Dom Małych Dzieci przy ul. Piastowskiej, który we wtorek zamienił się w jaworskie Betlejem.

wtorek, 23 grudnia 2014 06:36

Wigilia u abstynentów

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

O działaniach Charytatywnego Stowarzyszenia AZYL w Jaworze pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Zawsze jest nam miło gościć w Klubie, który funkcjonuje w Zamku. Tradycyjnie już otrzymaliśmy zaproszenie na wigilię członków stowarzyszenia, które przyjęliśmy z wielką radością. Niezwykła atmosfera tego jedynego dnia w roku udzieliła się wszystkim obecnym.

piątek, 05 grudnia 2014 00:16

Żył samotnie, aby inni nie byli samotni

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W czwartek, 4 grudnia odszedł do wieczności ks. Tadeusz Wnęk. Posługę kapłańską pełnił przez 47 lat. Od 2004r. był proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Paszowicach, wcześniej przez ponad 20 lat kierował parafią pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince. Od czerwca br. przebywał w legnickim Domu Księży Emerytów im. św. Jadwigi Śląskiej.

poniedziałek, 01 grudnia 2014 20:27

Schweiker w Komornikach

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Firma Schweiker Sp. z o.o. rozpoczyna budowę fabryki w Komornikach (gm. Środa Śląska) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa tego typu inwestycja firmy w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. Na działce stanie zakład produkcyjny o powierzchni 13 tys. m² wraz z biurowcem. Pracę w koncernie znajdzie ok. 30 osób.

poniedziałek, 01 grudnia 2014 00:22

Bera burmistrzem Jawora!

Opublikowane w Curiosity
Redaktor: Wydawca

Z informacji komisji wyborczej wynika, że Emilian Bera zwyciężył w II turze wyborów na burmistrza miasta Jawora. W głosowaniu wzięło udział niemal 7 tys. mieszkańców. Emilian Bera zdobył ponad 2 tys. przewagę przed Arturem Urbańskim. Emilian Bera (4786), Artur Urbański (2384)

czwartek, 27 listopada 2014 05:35

Suflerzy w roli głównej

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Ponad 3 tys. fanów żegnało legendarną Budkę Suflera podczas koncertu w Lubińskiej hali RCS. Wśród tłumu nie można było niezauważyć entuzjastów tej formacji z Legnicy, Jawora i okolic. Rockowy show trwał ponad godzinę.

czwartek, 30 października 2014 19:54

Czy być w Platformie to grzech?

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Firma BASF z siedzibą k. Środy Śląskiej gościła dzisiaj premier Ewę Kopacz, która odwiedziła ten niedawno otwarty zakład produkcyjny katalizatorów. Pani Premier została powitana przez Dirka Elvermanna, prezesa zarządu firmy BASF Polska, obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. Pani premier znalazła też czas dla dziennikarzy.

 

wtorek, 14 października 2014 08:11

Spieszą się kochać

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Pospolite ruszenie dla ratowania czternastoletniego Tomka trwa w najlepsze. W kampanię informacyjną włączyły się lokalne media oraz społeczność na FB. Przyłączają się firmy, sponsorzy, a także przybywa przyjaciół-wolontariuszy. Krążą puszki z prośbą o wsparcie oraz organizowane są różne wydarzenia mające jeden cel: pomoc w zebraniu 37 tys. Euro na konieczną operację serca. Jedną z formą akcji był koncert charytatywny w lokalu przy ul. Kościuszki.

piątek, 10 października 2014 22:40

Lokomotywa w ogniu

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Dzisiaj ok. godz. 19:30 spalinowóz towarowy na trasie Legnica-Jawor podczas prowadzenia składu miał kłopoty techniczne. Maszynista po zauważeniu dymu w maszynie wezwał o pomoc służby ratownicze. Natychmiast na miejsce udało się kilka jednostek PSP. Strażacy, oprócz oprócz ustalenia źródła ognia musieli zabezpieczyć zbiornik z paliwem. Akcja miała miejsce na wysokości dawnej stacji Brachów. Przyczyny powstania pożaru ustali specjalna komisja.

poniedziałek, 06 października 2014 20:21

Kresowe barwy polskości

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

MĘCINKA * W piątek, 3 października o godzinie 16 w sali gminnego obiektu kulturalno-edukacyjnego odbył się długo oczekiwany przez wielu mieszkańców gminy Męcinka (i nie tylko) koncert kresowy. Poprowadzili go aktorka Aurelia Sobczak i prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” Tadeusz Samborski. Koncert stał się prawdziwą ucztą dla ducha. Barwne stroje, dźwięczne głosy i niezapomniane kresowe obrzędy przypadły do gustu publiczności.

Strona 4 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 502 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265992

counter visitors on site

  • Odsłon : 196270