www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
niedziela, 14 września 2014 19:45

Dolnośląskie strzelanie w Jaworze

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

39 drużyn tj. 117 zawodników wystartowało w IV Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, zorganizowanych przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Wydział Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu. a także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i ZG NSZZ Policjantów.

piątek, 12 września 2014 21:26

Kto(ś) tu kręci?!

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Z okazji 500-lecia odkrycia teorii heliocentryzmu Mikołaja Kopernika, Muzeum Regionalne w Jaworze przygotowało stałą ekspozycję na zamku piastowskim zatytułowaną "Jaworskie losy rękopisu Kopernika O obrotach sfer niebieskich". Otwarcie wystawy oraz poświęconą jej prelekcję multimedialną zapowiadano na 22 i 28 sierpnia, jednak ze względu na przygotowania obchodów Targów Chleba, muzealne atrakcje przesunięto.

środa, 10 września 2014 16:08

Powstał Komitet Wyborczy Emiliana Bery

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Postanowieniem Komisarza Wyborczego ukonstytuował się Komitet Wyborczy Wyborców Emiliana Bery Razem, który weźmie udział w jesiennych wyborach samorządowych. Jak zapowiadał Emilian Bera, Komitet zgłosi kandydatów do Rady Miejskiej w Jaworze we wszystkich 21 okręgach i kandydata na burmistrza. Oznacza to, że dla Jaworzan w wyborach samorządowych została przygotowana atrakcyjna oferta jakiej dotąd jeszcze nie było. Propozycja dająca szansę na dynamiczny rozwój miasta w nadchodzących latach. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu została Jolanta Borkowska – Jadrowska, radna Rady Miejskiej w latach 2006 – 2010.

środa, 10 września 2014 14:27

Świat się łączy

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom - w tym roku pod hasłem „Świat się łączy” (ang. „One World Connected”). Ideę tegorocznych obchodów –wzmacnianie więzi społecznych – doskonale ilustruje film przygotowany przez Kanadyjskie Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Psychicznego. Tego dnia warto nawiązać kontakt z samym sobą, innymi ludźmi i społecznością, w której żyjemy – a dzięki temu zyskać nadzieję i siłę, by lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami i poważnymi kryzysami.Co 40 sekund ktoś na świecie popełnia samobójstwo – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Jakie mity utrudniają pomoc osobom, które chcą podjąć próbę samobójczą?

poniedziałek, 08 września 2014 08:57

Bezpiecznie, dumnie, ze sztandarem

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Szczególnym uhonorowaniem każdej jednostki publicznej jest posiadanie sztandaru. W przypadku komendy policji ma on przypominać o tradycji i naczelnych dewizach tej służby. Jaworska komenda zasłużyła sobie na niego wzorową służbą funkcjonariuszy, dyscypliną i osiągnięciami. O wielu tych czynnikach wspomniał w okolicznościowym kazaniu J.E. ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski podczas niedzielnej mszy św. w samo południe. Koncelebrze towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Było to wyjątkowe przeżycie.

środa, 03 września 2014 10:48

Dyplom z teologii nie czyni człowieka chrześcijaninem

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wielki teolog może wiedzieć mniej o Bogu od niewykształconej staruszki - powiedział papież Franciszek podczas wtorkowej mszy w watykańskim Domu świętej Marty.

wtorek, 26 sierpnia 2014 22:19

Dożynki pod Kalwaryjskim szlakiem

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Męcinka * Tradycyjną, dziękczynną mszą świętą mieszkańcy Męcinki zaczęli święto plonów w stolicy gminy. Gospodynie przygotowały przepiękny wieniec, który zaopatrzony w tegoroczne plony złożyli na ołtarzu w parafialnym kościele. Okolicznościową mszę św. celebrował proboszcz, ks. dr Marek Kluwak.

wtorek, 26 sierpnia 2014 22:09

W trosce o bezrobotnych

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Kolejne spotkanie robocze ZPZJ * Bezrobotnym, który obecnie rejestruje się w Powiatowym Urzędzie Pracy, zajmie się wyznaczony do tego doradca klienta. Będzie mu towarzyszył w toku podczas całego okresu korzystania z usług pośredniaka. – Między innymi taką nowość przewiduje wchodząca właśnie w życie reforma urzędów pracy – poinformowała lokalnych pracodawców Barbara Dziasek, dyrektor Jaworskiego PUP. Spotkanie dotyczące zmian odbyło się w minionym tygodniu w siedzibie Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej, przy ul. Kuzienniczej.

niedziela, 24 sierpnia 2014 11:23

Solidarność jest dziełem Europy

Opublikowane w The world
Redaktor: Wydawca

Zbigniew Bujak: Solidarność jest dziełem Europy. To jej sukces. Bez europejskiej kultury, bez europejskiego kontekstu, bez ludzi, którzy pomagali polskiej opozycji i uczyli ją, Solidarność byłaby inna, twierdzi Zbigniew Bujak w rozmowie z Deutsche Welle.

sobota, 23 sierpnia 2014 12:39

Castle Party 2015 - jest już rozpiska

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Z nieukrywaną przyjemnością zapowiadamy iż dwudziesta druga edycja festiwalu Castle Party odbędzie się w terminie 16- 19 lipca 2015 roku na terenie zamku w Bolkowie. Trzydniowy festiwal zagwarantuje Wam zabawę na dwóch scenach: głównej na zamku oraz małej w byłym kościele ewangelickim. Pierwsze potwierdzone zespoły jakie zgrają na przyszłorocznym festiwalu:

sobota, 23 sierpnia 2014 12:20

Mały Festiwal Ty i Ja

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Jaworski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w "Małym Festiwalu Ty i Ja" Jawor 2014. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-3 września, w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. Mały Festiwal odbywa się w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, który odbywa się w Koszalinie i z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków.

czwartek, 21 sierpnia 2014 11:57

Przetargi na budowę drogi S3 ogłoszone!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

14 sierpnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu ogłosiła przetargi na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku pomiędzy Legnicą, Jaworem i Bolkowem. Radny Emilian Bera nie ukrywa satysfakcji: – Dla mieszkańców powiatu jaworskiego to bardzo dobra informacja, ponieważ nie są to już tylko zapowiedzi, lecz konkretne działania zmierzające wielkimi krokami do rozpoczęcia budowy. S3 to droga w kierunku rozwoju Jawora, Bolkowa i okolicznych miejscowości. Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że jesteśmy coraz bliżej celu – stwierdził radny miasta Jawora Emilian Bera.

Strona 5 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 519 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265849

counter visitors on site

  • Odsłon : 196266