www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 19:31

W grupie siła

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

7. Spartakiada Rodzin Abstynenckich

Jaworscy abstynenci mają się dobrze. Do szczęścia niewiele im potrzeba. Trzymają się razem i to jest najpiękniejsze, bo w grupie siła – powtarzają. Już od siedmiu lat wspólnie spędzają wakacyjny czas nad Jawornikiem podczas Spartakiady Rodzin Abstynenckich. Tak było i w tym roku. Spartakiada jest imprezą otwartą, skierowaną do wszystkich mieszkańców – podkreśla Dariusz Kudłacz, prezes Stowarzyszenia AZYL. Jaworzanie i przypadkowi spacerowicze coraz chętniej dołączają do zabawy i korzystają z zaproszenia abstynentów. A zabawy było sporo.

 

środa, 13 sierpnia 2014 10:18

Wszystko po 5 zł!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Przedstawiamy interpelację radnego Emiliana Bery ws. promocyjnego korzystania z krytej pływalni: Zgodnie z § 35, 36, 37 Statutu Gminy Jawor składam interpelację w sprawie: wydłużenia terminu trwania akcji „Wakacyjne pływanie za pięć zł!”. Powołując się na informację Urzędu Gminy Jawor tj.: „Chętnych do pływania za pięć zł nie brakuje. I choć cena biletu dla dorosłych na wakacje spadła o połowę, przychody krytej pływalni "Słowianka" w Jaworze wzrosły. Oferta promocyjnego pływania dla mieszkańców Jawora jeszcze do końca wakacji. Warto skorzystać. Najluźniej jest w godzinach dopołudniowych”.

poniedziałek, 11 sierpnia 2014 20:46

Irlandzkie „hołubce” w Borowie

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Borów * Irlandzkie klimaty w Borowskiej świetlicy? – Czemu nie! Na zaproszenie Stowarzyszenia Aktywni-Borów folkowa grupa Emerald Revellers zawitała na teren gminy Dobromierz. W poniedziałek kompilacja utworów oraz choreografii tanecznych została przez mieszkańców nagrodzona owacjami na stojąco. Czy celtyckie akcenty wpiszą się na stałe w życie Stowarzyszenia?

wtorek, 05 sierpnia 2014 11:33

Miłośnicy tabletów łączcie się!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Uwaga miłośnicy tabletów, którzy nie boja się popracować na rzecz swojej Małej Ojczyzny. W celu poprawy estetyki i bezpieczeństwa kilku miejsc w Męcince gmina ogłosiła konkurs dla odważnej młodzieży, która wykona drobne prace. Szczegóły poniżej:

sobota, 02 sierpnia 2014 09:19

Razem oddali hołd

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wydaje się, że rocznica wybuchu  Powstania Warszawskiego połączyła największe, polityczne siły Jawora.  Pierwszego sierpnia hołd oddali m.in. poseł Elżbieta Witek oraz radny Rady MIasta Jawora - Emilian Bera. Natomiast zaskakującym jest fakt (choć wielu twierdzi, że niekoniecznie zaskakującym), że o godzinie "W" podczas składania pamiątkowych wiązanek nie widać było władz, ani przedstawicieli władz miasta... Wyżej wymienieni na razie razem oddali hołd powstańcom. Czas pokaże, czy polityczny melanż był na potrzebę chwili, czy może szykuje się poważna koalicja, na którą wszyscy od kilku lat (czyt. kadencji) czekają.

czwartek, 31 lipca 2014 20:43

Ponad 7,5 miliona zł dla szkół z powiatu jaworskiego

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Ponad 7,5 miliona złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego trafi do szkół z terenu powiatu jaworskiego. Wsparcie uzyskają projekty gmin Bolków, Mściwojów, Paszowice, a także I Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworze oraz Zespół Szkół Agrobiznesu w Bolkowie.  Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Emilian Bera zapowiedział, że w najbliższym czasie spotka się z samorządowcami, aby porozmawiać o dodatkowych środkach na rozwój gmin powiatu jaworskiego w ramach nowej perspektywy 2014 – 2020.

poniedziałek, 28 lipca 2014 22:32

Święto Barytowych Wzgórz

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W połowie wakacji, tradycyjnie już od kilku lat, mieszkańcy Stanisławowa spotykają na dorocznym Święcie Barytowych Wzgórz – krainy, w której się urodzili lub do której los skierował ich drogi. W tym roku festyn miał miejsce w sobotę, 26 lipca. Zgromadził nie tylko mieszkańców tej wsi, ale również wielu zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła msza św.

wtorek, 22 lipca 2014 15:33

Uwagi radnego warte 20 milionów!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Trwają przygotowania do nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Czas na ustalenie priorytetowych przedsięwzięć, które będą realizowane na Dolnym Śląsku przy wsparciu rządu. W latach 2014-2020 rząd i samorządy wojewódzkie będzie wiązał Kontrakt Terytorialny – umowa, która pozwoli na koordynację działań i dopasowanie finansowania inwestycji do potrzeb i mocnych stron każdego z regionów. Po przyjęciu ostatecznego „Stanowiska” rząd i zarząd województwa będą negocjować ostateczny kształt Kontraktu Terytorialnego, który zostanie zatwierdzony uchwałą Rady Ministrów oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego.Wczoraj upłynął termin zgłaszania przez jednostki samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska uwag i opinii do projektu „Stanowiska Negocjacyjnego Samorządu Województwa Dolnośląskiego” . Radny Miasta Jawora Emilian Bera, jako jedyny samorządowiec z powiatu jaworskiego złożył uwagi do projektu „Stanowiska„.

wtorek, 22 lipca 2014 15:25

Zabawa na pierwszym miejscu!

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Muchowska Kosa 2014

„Kosiarze stoją, łączki się boją!” - mówi znana ludowa piosenka. Tym razem jednak kosiarze nie stali i łączki się nie bali. A chociaż kosić najlepiej z rosą, ruszyli na muchowskie łąki w samo południe. W szranki stanęły kobiety i mężczyźni oraz dwóch młodych chłopców. W tym roku pogoda dopisała aż za bardzo, więc w trzydziestostopniowym upale nie było łatwo machać kosą. Dolnośląska Impreza Rekreacyjno–Edukacyjna „Muchowska Kosa” miała już trzynastą edycję, jednak nie była ona na pewno pechowa. Mszę św. w intencji wszystkich uczestników imprezy odprawili dziekan Dominik Drapiewski i proboszcz parafii Pomocne ks. Marek Lach.

poniedziałek, 21 lipca 2014 20:21

Zgrany mix hojnych serc

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Hucznie zapowiadana impreza charytatywna w klubie ANDORA na długo zagości w naszej pamięci. Doskonała atmosfera, zgrana ekipa i sztab ludzi o wielkich sercach sprawiły, że było nam niezmiernie miło gościć w piotrowickim lokalu. Dopisała frekwencja, sponsorzy i goście z DJ Alexem w roli głównej. Bohaterem sobotniego spotkania był Mariusz – mieszkaniec Piotrowic, który przebywa w szpitalu po wypadku samochodowym. Na jego rehabilitację załoga spod znaku ANDORY zebrała ponad 11 tys. zł.

poniedziałek, 14 lipca 2014 21:16

Przystanek Wrocław

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Muzyczny event z udziałem jaworskich artystów

Wędrując po alternatywnych światach natknąłem się we Wrocławskim Disorderze na plakat z jaworskim akcentem. GaGa/Zielone Żabki w towarzystwie chorwackiego składu Free Ride okraszona punkowym brzmieniem Anal FRONT stały się propozycją nie do przegapienia. Tym bardziej, że Jazon – wokalista kapeli z Żarowa obchodził w piątek urodziny. Będzie się działo – pomyślałem i wbiłem się na imprezę. Było warto.

piątek, 04 lipca 2014 19:58

Gramy dla Mariusza!

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Kochani! 19 lipca (sobota) w Piotrowickim Klubie ANDORA organizowana jest impreza charytatywna, na której zbierane będą pieniądze na pomoc i rehabilitację mieszkańca tej miejscowości, Mariusza Marczewskiego. Mariusz ponad miesiąc temu uległ poważnemu wypadkowi. Obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji. Główną atrakcją wieczoru będzie Dj_Alex ze znanego z głogowskiego klubu. Impreza rozpoczyna się od godz. 16. Przewidziana jest licytacja ciekawych fantów ufundowanych przez lokalnych sponsorów. Wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt. Zaprasza załoga klubu i inni przyjaciele Mariusza. Do zobaczenia w Piotrowicach k. Jawora!

Strona 6 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 536 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266187

counter visitors on site

  • Odsłon : 196271