www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
categories of work
czwartek, 19 czerwca 2014 18:21

Po wyzwolenie do Azylu

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Po mądrość i wiedzę nie trzeba wyjeżdżać w daleką podróż. Gościem specjalnym spotkania w Jaworskim AZYLU będzie Mistrz Duchowy - Śrila Trivikrama Swami - doświadczony nauczyciel, podróżujący po całym świecie - przedstawiając między innymi wiedzę na temat reinkarnacji, celu jogi i otaczającego nas świata w świetle nauk Śri Kryszny.

wtorek, 17 czerwca 2014 10:57

Filmowa niedziela

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Wszystkich mieszkańców gminy, a także pozostałych sympatyków dobrej rozrywki zapraszamy na niedzielne seanse filmowe. W bajeczną podróż do Zambezi wybiorą się najmłodsi o godz. 16, natomiast starszych kinomianiaków zapraszamy na wieczór z Blue Jasmin od. godz. 18. Wstęp do Kina jest bezpłatny – za okazaniem dobrego humoru. Repertuar i wydarzenia dotyczące kina można śledzić na Facebooku: www.facebook.com/kinomecinka. Kontakt z Widzami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do zobaczenia w niedzielę, 22 czerwca.

poniedziałek, 16 czerwca 2014 08:47

Mieszkańcy rozmawiali z radnymi

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Kolejne spotkanie z mieszkańcami Jawora zakończyło się po 2 godzinnej bardzo dobrej debacie w ramach cyklu „Razem porozmawiajmy o Jaworze”, czyli program rozwoju dla Jawora na lata 2014 – 2018. - W imieniu własnym oraz moich kolegów samorządowców bardzo dziękuję za Państwa udział, za dużą frekwencję i możliwość wsłuchania się w Państwa głosy - mówi radny Emilian Bera. - Państwa zaangażowanie oraz wsparcie jeszcze raz upewnia nas, że te spotkania są dla Państwa interesujące, a dla nas inspirujące - podsumowali organizatorzy spotkania. Bądźmy Razem - dodają. Więcej o inicjatywach na rzecz poprawy wizerunku miasta i powiatu na www.emilianbera.pl

środa, 11 czerwca 2014 07:43

Zabawa, radość, edukacja

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

XI festyn z okazji Dnia Dziecka już za nami

Dzieci funkcjonariuszy mundurowych już od jedenastu lat chętnie korzystają z zaproszenia na coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Piknik organizują ich rodzice z Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP, z Zakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” PSP w Jaworze oraz z jaworskiego Nadleśnictwa. Gośćmi honorowymi byli tradycyjnie wychowankowie Domu Małego Dziecka w Jaworze. W sumie świętowało 180 dzieci!

wtorek, 03 czerwca 2014 10:54

Smacznie, zdrowo, rodzinnie

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

W Piotrowicach Dzień Dziecka obchodzony jest od lat podczas festynu rodzinnego w parku. Rada Sołecka, radni i sołtys również i w tym roku stanęli na wysokości zadania i postarali się o atrakcje dla najmłodszych, tych starszych i rodziców. Dopisała pogoda, frekwencja i ANDORA, która zagwarantowała obfity bufet i miejsca do odpoczynku. W niedzielę Piotrowiczanie balowali do północy. W organizację imprezy zaangażowała się także społeczność ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich.

środa, 28 maja 2014 16:42

Na Dolnym Śląsku, tuż za rogiem

Opublikowane w Events
Redaktor: Wydawca

Historia kołem się toczy. Przekonali się o tym mieszkańcy Męcinki, którzy wspominają powojenne kino z 1969r. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pierwsze filmy w budynku dawnego GOK-u wyświetlane były już w 1936r. W ubiegłym tygodniu w gminnym obiekcie kulturalno–edukacyjnym miała miejsce inauguracja pierwszego na Dolnym Śląsku Kina za Rogiem.

piątek, 23 maja 2014 22:05

Kultura czai się za rogiem

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

W gminnym obiekcie kulturalno–edukacyjnym w Męcince można już posłuchać zespołów folklorystycznych, oglądnąć kabaret, dzieci chętnie uczestniczą w przedstawieniach, a i same odważnie występują na scenie. GOKE nie ma struktur niezależnej jednostki, a kierowany jest przez kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Teresę Witowską. Co nowego w Męcince? Z tym pytaniem skierowaliśmy się do Wiesława Gregulskiego, radnego z tego sołectwa.

poniedziałek, 12 maja 2014 09:26

Się pstrąga je, je, je…

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Przebojowa odsłona ogólnopolskiej kampanii

Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych już po raz czwarty podejmuje wyzwanie promocji pstrąga serwowanego pod każdą postacią. Nowa odsłona kampanii „Teraz pstrąg”, nawiązuje do stylistyki PRL. Akcja odwołuje się do złotych przebojów bigbitu wieczorów tanecznych i szarmanckich kelnerów. Specjalnie na potrzeby kampanii została skomponowana piosenka sławiąca smak pstrąga i atmosferę, jaką tworzy. I tu jest miejsce na nasz lokalny akcent w ogólnopolskiej kampanii. Do lansowania łososiowatych zaproszono polkowickich beatlesów – zespół The PosTman.

czwartek, 01 maja 2014 19:40

Zajączek odwiedził dzieci

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Sobotnie popołudnie, 26 kwietnia, zgromadziło w świetlicy w Sichowie mnóstwo dzieci, ich rodziców i dziadków. Wielkanocne spotkanie przygotowała pani sołtys Urszula Giemzik z przedstawicielami Rady Sołeckiej. „Zajączek” nie tylko zapewnił miłą, świąteczną atmosferę, ale również przyniósł słodkie upominki dla dzieci.

czwartek, 01 maja 2014 16:59

Muzeum Gross-Rosen zaprasza

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich od 1 do 4 maja 2014 r. w godzinach od 8.00 do 19.00 zapraszamy do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. W latach 2009-2012 realizowano tu projekt  „Kamienne Piekło KL Gross-Rosen I – projekt konserwatorsko-budowlany na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy", współfinansowany z Funduszy Europejskich.

środa, 30 kwietnia 2014 12:54

Dzień Europy 2014

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

9 maja obchodzić będziemy Dzień Europy

Z tej okazji już po raz trzeci wrocławski Park Staromiejski zamieni się na jeden dzień w miasteczko europejskie. Na wrocławian czekają liczne atrakcje, europejski tramwaj, gra miejska oraz debata. W namiocie Komisji Europejskiej i  Parlamentu Europejskiego można będzie zasięgnąć porady prawnej, zdobyć cenne publikacje oraz dowiedzieć się, jakie prawa przysługują wszystkim Europejczykom. Odwiedziny w miasteczku europejskim to także okazja do porozmawiania z osobistościami ze świata polityki i kultury, poznania wrocławskich organizacji pozarządowych i wymiany poglądów na temat zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

poniedziałek, 28 kwietnia 2014 18:55

Wiosna zagościła na dobre

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Młodzi artyści z punktu przedszkolnego w Piotrowicach po raz kolejny przywitali wiosnę. Tym razem na dużej scenie w Męcince. Na przedstawienie maluchy zaprosiły swoich rodziców, babcie i dziadków. Ich popisy oklaskiwał także ks. proboszcz Marek Kluwak, wójt Zbigniew Przychodzeń, przewodniczący Rady Gminy Męcinka Wiesław Gregulski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Piotrowicach Jolanta Cisoń.

Strona 7 z 14

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 549 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12266216

counter visitors on site

  • Odsłon : 196271