www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
This and that
This and that

This and that (36)

piątek, 01 kwietnia 2016 10:06

[JAWOR] Nowa sekretarz w jaworskim Ratuszu

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wcześniej była szefową gabinetu prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Przez ponad dekadę pracy w samorządzie doskonale poznała jej specyfikę, to ważne przy pełnieniu jednej z najważniejszych funkcji w mieście. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od roku jako doradca burmistrza współpracowała z Emilianem Berą. Monika Żmijewska, została nowym sekretarzem Jawora.

piątek, 15 maja 2015 05:08

Wojewódzki gwoździem do prezydenckiej trumny

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Z dnia na dzień, a raczej z godziny na godzinę jesteśmy świadkami PR-owej klęski prezydenta Komorowskiego. W wielu miejscach stawiane jest pytanie, kto za tym stoi i na ile świadomie głowa państwa daje się sterować teoretycznie zaufanym ludziom od stosunków z mediami czy od relacji społecznych. Krok do przodu, dwa do tyłu - zależność tą potwierdzają sondaże. Niewytłumaczalnym zaskoczeniem na chwilę obecną jest fakt ogromnego spadku poparcia z ponad 60 procent!

poniedziałek, 04 maja 2015 20:58

Pani poseł odwiedziła maluchy

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Charytatywny Bal Domu Małych Dzieci w Jaworze odbija się echem w całym województwie. O imprezie pozytywnie mówi się nie tylko lokalnie, ale też na korytarzach Urzędu Marszałkowskiego, w poważnych gabinetach na terenie Zagłębia Miedziowego i oczywiście na forach internetowych. Jednak nie wszyscy mogli skorzystać z zaproszenia i charytatywnie balować w Kameleonie. Poseł Ewa Drozd "nadrobiła zaległości" i osobiście odwiedziła dzieci w placówce przy ul. Piastowskiej.

wtorek, 03 marca 2015 16:04

Wiceburmistrz już jest!

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

- W związku z tym, że moja dotychczasowa zastępczyni pani Maria Piwko złożyła pismo, w którym zrzekła się funkcji zastępcy burmistrza i poprosiła o odwołanie jej z tego stanowiska, musiałem powołać nowego zastępcę. Pani Agnieszka Rynkiewicz ukończyła prawo. Do tej pory była wieloletnim pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jej doświadczenie z pewnością będzie przydane w pracy na tym stanowisku – uzasadnia swoją decyzję burmistrz Jawora Emilian Bera.

wtorek, 17 lutego 2015 10:15

Specjały mistrza Stanisława

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Nie byli byśmy sobą, gdybyśmy z okazji tłustego czwartku nie odwiedzili z aparatem naszych jaworskich cukierników. Po starej znajomości wprosiliśmy się do zakładu pp. Furtaków, bo któż lepiej zna się na pączkach, jak nie majster wypieków - pan Stanisław.

poniedziałek, 02 lutego 2015 21:46

Arena pełna atrakcji

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Wygląda na to, że Lubin przybliża się do Jawora milowymi krokami. Coraz częściej Jaworzanie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i sportowych proponowanych przez Regionalne Centrum Sportu. Chętniej też niż kiedykolwiek (a może przy okazji) wybierają się do Cuprum Areny na zakupy. Lubińską Cuprum Galerię czeka nie lada oblężenie, bowiem nowa gra zakupowa pod nazwą Muchas Gracias i wielkie wakacje Kowalskich zapowiada się imponująco.

piątek, 02 stycznia 2015 18:50

ATEGO się nie spodziewali

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

 

Nowiutki, czerwony i pachnący świeżością wóz marki Mercedes za ponad 750 tys. zł to nowy nabytek jaworskich strażaków. Kiedyś marzenie – teraz na placu, zatankowany i gotowy do akcji. Sfinansowaniu zakupu pomogła Gmina Jawor przekazując na ten cel 200 tys. zł z miejskiego budżetu.

środa, 24 grudnia 2014 15:44

Choroba zysku doczesnego...

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Papież Franciszek zachęcił swoich współpracowników w Kurii Rzymskiej do dokonania rachunku sumienia w tradycyjnym przemówieniu z okazji Bożego Narodzenia. Ojciec Święty wymienił 15 chorób od zarozumiałości do czucia się niezastępowalnym, od duchowego Alzheimera po dążenie do gromadzenia pieniędzy i władzy, od zamkniętych kręgów po "zyski doczesne" i "terroryzm plotek" – podaje deon.pl

wtorek, 23 grudnia 2014 20:23

Lżej dla transportowców (video)

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Burmistrz Emilian Bera spotkał się z przedstawicielami branży transportowej. Podpisany został list intencyjny pomiędzy samorządem a transportowcami. Blisko o połowę obniżenie podatku od transportu to nie tylko zachęta do rejestracji aut na terenie Jawora. To także zwiększenie wpływów do kasy miejskiej. - Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze zgoda Rady Miejskiej - komentują media.

piątek, 10 października 2014 22:40

Lokomotywa w ogniu

Opublikowane w This and that
Redaktor: Wydawca

Dzisiaj ok. godz. 19:30 spalinowóz towarowy na trasie Legnica-Jawor podczas prowadzenia składu miał kłopoty techniczne. Maszynista po zauważeniu dymu w maszynie wezwał o pomoc służby ratownicze. Natychmiast na miejsce udało się kilka jednostek PSP. Strażacy, oprócz oprócz ustalenia źródła ognia musieli zabezpieczyć zbiornik z paliwem. Akcja miała miejsce na wysokości dawnej stacji Brachów. Przyczyny powstania pożaru ustali specjalna komisja.

Strona 1 z 3

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 504 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12265952

counter visitors on site

  • Odsłon : 196268